7 shtator, 2017 – Kombëtarja U-19 në fillim të javës së ardhshme do ta mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2018, që do të zhvillohen prej 3 deri më 9 tetor në Austri. Kosova bën pjesë në grupin 6, ku janë edhe Austria, Lituania dhe Izraeli. Grumbullimi do të jetë dy ditor dhe stërvitjet do të mbahet në stadiumin e KF ‘Fushë Kosova’, të hënën dhe të martën (11 e 12 shtator), në orën 14:00. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi për këtë grumbullim ka ftuar 28 futbollistë.
Lista e futbollistëve të ftuar
1.Laurit Behluli – Prishtina
2.Albrim Thaqi – KEK-u
3.Apollon Tara – Vëllaznimi
4.Arianit Berisha – Rapid Lugano
5.Leonat Vitia – KEK-u
6.Albion Pllana – Trepça
7.Bleon Shaqiri – Prishtina
8.Gent Rudi – Asker
9.Bleon Sekiraqa – Prishtina
10.Leotrim Islami – Flamurtari
11.Albinot Kozmaqi – Flamurtari
12.Nikson Mema – Vëllaznimi
13.Feriz Sadiku – St. Gallen
14.Ardit Topallaj – Deisenhofen
15.Kremtim Elezi – Antverpen
16.Arion Shehu – FC Stad
17.Riza Zhdrella – KEK-u
18.Dionis Zhdrella – KEK-u
19.Gent Krasniqi – KEK-u
20.Arianit Krasniqi – Trepça’89
21.Enis Kavkazi – Ingolstad
22.Osman Osmani – Gjilani
23.Arlind Ismaijli – Gjilani
24.Blend Krasniqi – Gjilani
25.Melos Ismaili – Drita
26.Umit Emir – Chatelet
27.Altin Berisha – FC Luzern
28.Blend Murati – Prishtina