18 shkurt, 2020 – Edhe në ndeshjen e dytë të turneut “ROMA CAPUT MUNDI”, Kombëtarja U19 e Kosovës ka shënuar fitore kundër Greqisë me rezultat 1:0. Ishte një ndeshje jashtëzakonisht e fortë dhe cilësore. Djemtë e Kombëtares treguan lojë të mirë dhe karakter fitues, duke qenë më të mirë se sa grekët në pjesën më të madhe të ndeshjes. Ndërsa, trim i këtij dueli ishte Venhar Hyseni pasi edhe shënoi golin e fitore në minutën e 20-të të takimit, me të cilin rezultat edhe u mbyll ndeshja.  Nesër Kombëtarja U19 e Kosovës e ka ditë pushimi, ndërsa pasnesër në ndeshjen tretë takohet me Lazion.

Greqia – Kosova 0:1 (0:1)
Për Kosovën luajtën: L. Avdyli, V. Azemi, Salihu, V. Hyseni, L. Marmullaku, M. Avdyli, J. Miftari, Ajdini e Dh. Zhuri, Ismajli e Tahiri, luajtën:  Sinani,  Gërxhaliu, Behrami, Miftari, Dushi, Abazi, Shala,  Talla, Zhuri, L. Emerllahu, Ibrahimi.