Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Kryesore, U19

Kombëtarja U-19 udhëtoi për Turqi 

22 janar, 2018 –  Në kuadër të përgatitjeve të Kombëtares U -19 të Kosovës, e cila është kualifikuar për rrethin elitë të Kampionatit evropian, FFK-ja ka organizuar një fazë përgatitore që do të zhvillohet në Antalia të Turqisë. Për këtë qëllim Kombëtarja U-19 ka udhëtuar sot…

Kryesore, U17, U19

U hodh shorti për kualifikimet e Evropianit U17 dhe U19 

6 dhjetor,  2017 – Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. Në tërheqjen e shortit morën pjesë…

Kryesore, U19

Hungaria e fortë, për Kombëtaren U17 

16 tetor   Ndeshja e fundit e kualifikimeve për evropianin 2018, Kombëtarja U17 e Kosovës dhe Hungarisë kishte dy pamje. Pjesa e parë i takoi plotësisht Kombëtares së Kosovës e cila mbizotëroi në fushë dhe me rezultat duke përmbyllur pjesën e parë me rezultat  1:0 dhe…

Lajmet, U19

Kombëtarja U17, e gatshme për ndeshjen me Hungarinë 

15 tetor, 2017 – Nesër Kombëtarja U17 e Kosovës do ta ketë sfidën e fundit në këto kualifikime kundër Hungarisë, kurse sot mbajti seancën stërvitore të radhës. Përzgjedhësi Besnik Kollari dhe shtabi teknik janë munduar të nxjerrin mësimet nga lëshimet në dy ndeshjet e para….

Lajmet, U19

Ekspedita e Kombëtares U-19 u kthye në atdhe 

10 tetor, 2017 – Nënpresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe zëvendëssekretari i përgjithshëm, Arianit Ahmeti kanë pritur sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” një pjesë të ekspeditës së Kombëtares U-19, e cila u kthye nga Austria, ku arriti sukses historik, duke kaluar në rrethin elitë…

Lajmet, U19

Të përkushtuar për fitore 

08 tetor  Në prag të ndeshjes së tretë dhe të fundit, kundër Lituanisë  në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian Finlanda 2018, Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancën  e radhës stërvitore. Gjatë kësaj stërvitje Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi dhe shtabi teknik provuan disa skema të lojës si…

Lajmet, U19

Optimizëm e dëshirë për fitore kundër Izraelit 

05 tetor   Para ndeshjes së dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian Finlanda 2018 kundër Kombëtares së Izraelit Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancë stërvitore. Në fokus të stërvitjeve  Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi dhe shtabi teknik kishin si lojën në sulm ashtu edhe në mbrojtje….

Kryesore, U19

Humbje minimale e Kombëtares U-19 përballë Austrisë 

03 tetor, 2017 –  Një humbje minimale prej 1:0 përballë një kundërshtari m e shumë përvojë ndërkombëtare siç është Austria për Kombëtaren e Kosovës U-19 nuk është aspak dëshpëruese, por do të thoshim një nxitje për dy ndeshjet tjera. Në hapje të ndeshjeve parakualfikuese për…

P