Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Kryesore, U19

Atmosferë e mirë para duelit me Austrinë 

2 tetor, 2017 – Leogang-Austri – Pas akomodimit në hotel “Leonhard” në Leogang të Austrisë, Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancën e parë stërvitore, para ndeshjes së nesërme kundër Kombëtares së Austrisë, në kuadër të ndeshjeve para kualifikuese për Kampionatin evropian “Finlanda 2018”. Përzgjedhësi Ramiz…

Kryesore, U19

Kombëtarja U19 udhëtoi për në Austri 

1 tetor, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U-19 sot pasdite udhëtoi për në Austri, ku në qendrën e njohur sportive Leogang, do të marrë pjesë në ndeshjet para kualifikuese për Kampionatin evropian “Finlanda 2018”. Kosova është grup me mikpritësin Austrinë, Letoninë dhe Izraelin. Para nisjes…

Lajmet, U19

Kombëtarja U-19 zhvilloi ndeshje testuese me KEK-un 

28 shtator, 2017 – Në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, ka triumfuar Kombëtarja e Kosovës U-19 ndaj skuadrës së KEK-ut me rezultat 1:0, me golin e Liridon Balajt në minutën e 12-të, në ndeshjen kontrolluese në kuadër të grumbullimit për përgatitjen për ndeshjet para kualifikuese…

Lajmet, U19

Kombëtarja U-19 mban grumbullim treditor 

27 shtator, 2017 – Kombëtarja e U-19 e Kosovës në futboll, do të grumbullohet për tri ditë, nga nesër e deri më 30 shtator, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet para kualifikuese për Kampionatin evropian që do të mbahet më 2018 në Finlandë. Në këtë…

Lajmet, U19

Kombëtarja U19 mban grumbullim dyditor 

7 shtator, 2017 – Kombëtarja U-19 në fillim të javës së ardhshme do ta mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2018, që do të zhvillohen prej 3 deri më 9 tetor në Austri. Kosova bën pjesë në grupin…

Lajmet, U17, U19

Kombëtaret U17 dhe U19 luajtën një ndeshje testuese 

24 gusht, 2017 – Në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese, që do të zhvillohen në Hungari dhe Austri, Kombëtarja U19 dhe Kombëtarja U17 sot kanë zhvilluar një ndeshje testuese në Fushë Kosovë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, derisa në pjesën e dytë…

Lajmet, U19

Kombëtarja U-19 mban grumbullimin e radhës 

05 qershor, 2017 – Kombëtarja U-19 do ta mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të punës së konsolidimit të skuadrës. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi ka paraparë që më 15 e 16 qershor të mbajë stërvitjet e radhës me lojtarët që luajnë brenda dhe jashtë vendit. Stërvitjet…

Lajmet, U19

Përfaqësuesja U-19, grumbullim me lojtarët vendorë 

  6 maj, 2017 –Përfaqësuesja U-19 vazhdon punën përgatitore për sfidat e ardhshme ndërkombëtare. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi për tri ditë do të ketë në dispozicion 15 futbollistë nga kampionati vendor, me të cilët do t’i mbajë dy seanca stërvitore dhe do të luajë një ndeshje…

Lajmet, U19

Lista e Përfaqësueses U19 për tubimin e radhës 

Lista e Përfaqësueses U-19 me lojtarë vendor për tubimin e radhës Portierët: 1.Albiona Berisha-RS 2.Flamur Gashi-LIR 3.Ardit Miftari -VJ Lojtarët 1.Lumbardh Dellova (SH) -LIR 2.Abit Salihu (SH)-2KOR 3.Dardan Sekiraqa  (SH)-PR 4.Drin Govorri (MBM)-2KOR 5.Ramiz Bytyçi (MBD)-B.SU 6.Roland Vitija (MBD)-KEK 7.Rilind Namani (MSQ)-KEK 8.Edision Kqiku (MSD-M)-HAJ…

P