Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Kombetaret, U19

Suedia e fortë për Dardanët U19 

20 nëntor, 2022 – Në një mot të ftoftë e me borë u zhvillua ballafaqimi i dytë në kuadër të grupit të 3-të në Maind Round për Evropianin 2023, ku Kombëtarja U19 e Kosovës pësoi humbje nga Kombëtarja U19 e Suedisë, me rezultat 3:0. Dardanët…

Kombetaret, U19

Dardanët U19 përgatiten për kualifikimet për Euro 2023 

19 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19 e ka zhvilluar grumbullimin e radhës përgatitor në prag të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Malta 2023”. Dardanët U19 janë të përfshirë në Grupin 3, bashkë me Ukrainën, Suedinë dhe Qipron. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen…

Kombetaret, U19

Ramiz Krasniqi grumbullon Dardanët U19 

20 shtator, 2022 – Kombëtarja U19 është grumbulluar në kamp disaditor në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese për Evropianin 2023, që do të mbahen prej 17 deri më 23 nëntor në Suedi. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi ka në dispozicion po thuajse të gjithë futbollistët që…

Kombetaret, U19

Kosova U19 fiton miqësoren e parë me Shqipërinë U19 

26 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19 ka shënuar fitore 2:0 në vëllazëroren e parë ndaj Shqipërisë U19, që u zhvillua sot në “Egnatia Arena” në Rrogozhinë. Të përzgjedhurit e Ramiz Krasniqit bën më të mirën në fushë e gjelbër, duke sjellë kështu rezutaltin…

P