Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Kombetaret, U19

Kosova U19 pëson sërish humbje nga Shqipëria U19 

5 qershor, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U19 ka pësuar humbje edhe në miqësoren e dytë kundër Kombëtares së Shqipërisë U19, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” nëpër mot me shi. Kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede e kanë mbizotëruar lojën ndaj…

Lajmet, U19

Kombëtarja U19 mban grumbullim treditor 

2 maj, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U19 do ta mbajë grumbullimin e rradhës më 7, 8 e 9 maj në Prishtinë. Grumbullimi i futbollistëve të ftuar nga përzgjedhësi Ramiz Krasniqi do të bëhet më 7 maj në orën 15:00 në stadiumin e 2 Korrikut….

Kombetaret, U19

Kombëtarja U19 fitoi në duel me Maltën 

21 shkurt, 2019 – Kombëtarja U19, e përbërë vetëm me futbollistë nga klubet vendore, ka shënuar fitore në ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi” në duel me Maltën, me rezultat 3:0. Dy gola për kombëtaren tonë i shënoi…

Kombetaret, Lajmet, U19

Kombëtarja U19 humb pas penalltive nga Lazio 

18 shkurt, 2019 – Kombëtarja U19 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi” kundër Lazios. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll baras, 2:2, derisa në penallti pas madje 11 serive fitores iu gëzuan futbollistët e skuadrës italiane….

Kombetaret, U19

Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

16 janar, 2019 – Kombëtarja U19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit e tij do të ketë në dispozicion një fond të konsiderueshëm të futbollistëve, me të cilët do të punojë për dy…

P