Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Lajmet, U19

Grumbullohet Kombëtarja U-19 dhe mbanë stërvitjen e parë 

26 qershor 2018 – Në kuadër të përgatitjeve për kampionatin evropian, Kombëtarja U-19 ka nisur sot grumbullimin 4 ditorë  të radhës në stadiumin e KF”2 Korriku” në Prishtinë. Përzgjedhësi i Kombëtares Ramiz Krasniqi ka ftuar 28 futbollistë, vendor për të parë gjendjen reale të këtyre…

Lajmet, U19

Kombëtarja U19 grumbullim katërditor 

20 qershor, 2018 – Kombëtarja U19 do ta zhvillojë grumbullimin e radhës këtë muaj prej 26 deri më 29 qershor në Prishtinë. Takimi i futbollistëve do të bëhet më 26 qershor në stadiumin e 2 Korrikut në orën 15:45. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi për këtë grumbullim…

Lajmet, U19

Kosova U19 pësoi humbje nga Shqipëria U19 

26 maj, 2018 – Kombëtarja e Kosovës U19, ka pësuar humbje edhe në miqësoren e dytë kundër Kombëtares së Shqipërisë U19. Pas humbjes në Elbasan, dy ditë më parë, djelmoshat e Ramiz Krasniqit sërish janë mundur me rezultat identik nga të përzgjedhurit e Erjon Bogdanit,…

Lajmet, U19

Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Obiliq 

14 maj, 2018 – Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi, nesër dhe pasnesër (më 15 e 16 maj) do të mbajë grumbullimin e radhës me futbollistët që luajnë jashtë vendit. Qëllimi i këtij grumbullimi është që përzgjedhësi me stafin e tij të shohin nga afër…

Kryesore, Lajmet, U19

Kombëtarja U-19 shënoi fitore kundër Fushë Kosovës 

24 prill, 2018 – Kombëtarja U-19 e Kosovës, sot në fushën e futbollit “Top –Futboll” në Mazgit zhvilloi një ndeshje të ashtuquajtur kontrolluese testuese, ku përzgjedhësi Ramiz Krasniqi tashmë për dy ndeshje do të ketë në dispozicion një grup prej 30 futbollistëve, të cilët do të…

Lajmet, U19

Kombëtarja U-19 e gatshme për sprovën kundër Sllovakisë 

26 mars, 2018 – Kanë vazhduar përgatitjet e Kombëtares U-19, për ndeshjen e fundit kundër Sllovakisë në kuadër të rrethit elitë për Kampionatin Evropian Finlanda 2018. Pas analizave të dy  ndeshjeve të kaluara, kudër Portugalisë dhe Republikës së Irlandës, Shtabi teknik ka arritur të identifikojë…

P