12 nëntor, 2017 – Kombëtarja U21 e Kosovës është nisur sot në mëngjes nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari” drejt Bakusë, ku të martën do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019 kundër Azerbejxhanit. Ekspeditën e Kombëtares U21 e udhëheqin anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, Bakir Burri dhe Xhelal Broja.
Emërorja e ekspeditës së Kombëtares U21 që udhëtoi në Baku
Xhelal Broja, anëtar i KE të FFK-së
Bakir Burri, anëtar i KE të FFK-së
Michael Nees, drejtor teknik
Zgjim Sojeva, menaxher i ekipit
Rafet Prekazi, përzgjedhës
Erdogan Celina, trajner
Naser Prapashtica, trajner
Alan  Clark, trajner-analist
Futbollistët
Visar Bekaj – Prishtina
Dren Hodaj  – KEK-u
Betim Halimi – Drita
Kamer Krasniqi – Osnabruck
Ardian Ismajli – Hajduk Split
Lirim Mema – Eintracht Braunschweig
Idriz Voca – Luzern
Besfort Kolgeci – Eintracht Braunschweig
Florian Loshaj – Mastricht
Dren Feka – Luzern
Kushtrim Shabani – Llapi
Ylber Maloku  – Trepça’89
Florent Hasani – Trepça’89
Muharrem Jashari – Trepça’89
Enis Bytyqi – Wuzburger Kickers
Rron Broja – Trepça’89
Arbër Hoxha – Besa
Mirlind Daku – Llapi
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb
Drilon Tejeci – KEK-u
Meriton Korenica – Liria
Mehmet Maxhuni, mjek
Eqrem Gara, fizioterapeut
Feim Gashi, fizioterapeut
Taulant Ahmeti, menaxher i pajisjeve
Blerim Halimi, zyrtar për informim