Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U21

Kombetaret, U21

Kosova U21 barazoi në ndeshjen testuese ndaj Al-Adalah 

17 nëntor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 po vazhdon përgatitjet në kuadër të kampit tetëditor në Antalia të Turqisë. Sot, të përzgjedhurit e Afrim Tovërlanit e kanë zhvilluar një ndeshje testuese, me skuadrën e Superligës së Arabisë Saudite, Al-Adalah FC, e cila u mbyll…

Kombetaret, U21

Tovërlani publikon listën e Kombëtares U21 

12 nëntor, 2022 – Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U21, Afrim Tovërlani e ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për kampin e radhës përgatitor në Antalia. Dardanët U21 do të qëndrojë tetë ditë në bregdetin turk nga 14 nëntori, e…

Kombetaret, U21

Kombëtarja U21 e përmbylli kampin tetëditor në Antalia 

26 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 e ka përmbyllur kampin tetëditor stërvitor në Antalia të Turqisë. Gjatë kësaj periudhe përzgjedhësi Afrim Tovërlani dhe stafi i tij patën mundësi të punojnë me futbollistët e grumbulluar në këtë kamp, duke e parë formën e secilit…

Kombetaret, U21

Kombëtarja U21 ka filluar stërvitjet në Antalia 

20 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka filluar përgatitjet në Antalia të Turqisë, ku do të qëndrojë për disa ditë në kuadër të Kampit stëvitor për ciklin e ardhshëm kualifikues. Për herë të parë Dardanët U21 janë duke u drejtuar nga përzgjedhësi Afrim…

Kryesore, U21

Kosova U21 pëson humbje nga Anglia 

10 qershor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka pësuar humbjen më të thellë në këtë cikël kualifikues për Kampionatin Evropian 2023. Pas fitores në Andorrë (3:0), Dardanët e rinj janë mundur në stadiumin “Fadil Vokrri” nga liderja e Grupit G, Anglia, me rezultat të…

Kombetaret, U21

Presidenti Ademi vizitoi Kombëtaren U21 

7 qershor, 2022 – Presidenti Agim Ademi gjatë ditës së sotme ka qëndruar afër Kombëtares U21, e cila të shtunën shënoi fitore ndaj Andorrës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian. Kreu i FFK-së i përgëzoi nga afër Dardanët e rinj për paraqitjen e bërë…

Kombetaret, U21

Dardanët U21 optimistë për ndeshjet e qershorit 

30 maj, 2022 – Kombëtarja U21 ka mbajtur stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për tri ndeshjet e muajit qershor për kualifikimet e Evropianit 2023, kundër Andorrës, Anglisë dhe Shqipërisë. Në stërvitjen e sotme drejtori teknik, Albert Bunjaki kryesisht është përqendruar në stërvitje të…

Kombetaret, U21

Kosova U21 barazon sërish me Slloveninë 

29 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U21 ka barazuar edhe në ndeshjen e dytë kundër Sllovenisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Ndeshja e zhvilluar në Celje në kuadër të Grupit G, është mbyllur pa gola. Njëjtë kishte përfunduar edhe ndeshja e parë…

P