Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.
Kombëtarja A, Kryesore

Akreditimi për ndeshjen Turqia-Kosova 

25 tetor, 2016 – Njoftohen të gjitha mediumet dhe gazetarët që dëshirojnë të ndjekin ndeshjen kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” , Turqia – Kosova, e cila do të zhvillohet më 12 nëntor në Antalia, se duhet të dërgojnë të dhënat e tyre dhe më pastaj listën…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova në pozitën e 164-t në renditjen e FIFA-s 

20 tetor, 2016 – Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, e ka publikuar sot renditjen zyrtare për muajin tetor. Përfaqësuesja e Kosovës përkundër dy humbjeve të pësuara gjatë këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018, kundër Kroacisë dhe Ukrainës, ka shënuar ngritje në renditje….

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova pëson humbje edhe nga Ukraina 

9 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”. Pas humbjes së thellë tri ditë më parë kundër Kroacisë (0:6) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, kësaj radhe djemtë tanë janë mposhtur nga…

Kombëtarja A

Bunjaki: Do të bëjmë ndryshime aty ku ka nevojë 

8 tetor, 2016 –  Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki sot mbajti konferencë për shtyp para ndeshjes me Ukrainën, që zhvillohet nesër në orën 18:00 në Krakovë të Polonisë. Përzgjedhësi Bunjaki para mediave u shpreh:  “Vijmë pas një ndeshje të vështirë të cilën e…

Kombëtarja A

Përfaqësuesja e Kosovës mbërriti në Krakovë 

7 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës mbërriti në Krakovë të Polonisë, ku më 9 tetor do të përballet me Ukrainën. Përfaqësuesja dhe krerët e FFK-së janë akomoduar në hotelin “Crown Piast” në Krakovë. Sot shtabi teknik ka paraparë të ketë një regjenerim si…

Kombëtarja A

Kosova nuk arriti t'i bëjë ballë Kroacisë 

6 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje kundër Kroacisë në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit I për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”, me rezultat 0:6. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, i cili ishte i mbushur përplotë…

Kombëtarja A

Bunjaki optimist: Jemi mirë në çdo aspekt 

5 tetor, 2016 – Sot pasdite para  ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, u mbajt stërvitja e fundit dhe pas seancës stërvitore u mbajt edhe konferenca për gazetarë e Përfaqësueses së Kosovës në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Atmosfera në ekipin tonë është jashtëzakonisht…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova e gatshme për sfidën me Kroacinë 

4 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur seancën e dytë stërvitore në prag të ndeshjes kundër Kroacisë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Sikur dje edhe sot të pranishëm ishin qindra shikues dhe shumë media sidomos ato ndërkombëtare. Atmosfera në përfaqësuese është…

P