Foto 1 (3)Sot më 14 maj, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, priti futbollistin e mirënjohur nga Kosova, Granit Xhaka, që po shoqërohej nga familjarët e tij. Kryetari Vokrri e njohu futbollistin për përpjekjet e FFK-së që të bëhet anëtare e UEFA-s dhe FIFA-s si dhe me përgatitjet e Përfaqësueses së Kosovës për dy ndeshjet e radhës. Po ashtu kryetari Vokrri duke i dëshiruar Granitit suksese në Botërorin Brazili 2014, theksoi edhe për kujdesin e veçantë që FFK-ja po u kushton futbollistëve që po luajnë nëpër klubet evropiane dhe se Kosova krenohet me të gjithë duke besuar thellësisht se të gjithë futbollistët shqiptarë që do të jenë të pranishëm në Brazil do të prezantojnë jo vetëm ekipet përfaqësuese të shteteve pjesë e të cilave janë, por në një mënyrë do ta prezantojnë edhe Kosovën, me shpresën që sa më shpjet edhe Kosova të jetë pjesë e këtyre evenimenteve botërore. Z. Vokrri ka falënderuar z. Xhaka për mbështetjen që po jep futbollit të Kosovës në përgjithësi. Nga ana e tij futbollisti Xhaka ka falënderuar kryetarin Vokrri për mikpritje duke premtuar se gjithmonë do të jetë me shpirt e zemër me futbollin e Kosovës dhe do ta ndihmojë gjithmonë sa herë që t’i jepet mundësia me të gjitha kapacitet që disponon.
Foto 2Të kujtojmë se Granit Xhaka këto ditë po qëndron në Kosovë, para se ë udhëtojë për në Kampionatin botëror Brazili 2014 si pjesë e Kombëtares së Zvicrës, ndërsa të martën ka vizituar KF”Feronikeli” nga Drenasi ku u dhuroi pajisje sportive dhe të njëjtën gjë e bëri edhe sot në Podujevë ku vizitoi skuadrën e KF”Lllapi” dhe po ashtu u dorëzoi pajisje sportive.