Përzgjedhësi i Kombëtares U-19 në konkurrencën e femrave, Kushtrim Munishi  e ka bërë publike listen e futbollisteve për udhëtimin në Gjeramani, ku Kosova do t’i zhvillojë ndeshjet parakualifikuese për Kampionatin Evropian që mbahet vitin e ardhshëm. Ndeshjet do të zhvillohen në Duisburg, prej 11 deri më 18 shtator. Kosova është në grup me Gjermaninë, Malin e Zi dhe Islandën.
Lista e futbollisteve e Kosovës U 19 femrat

 1. Florentina Kolgeci – Mitrovica
 2. Erda Podvorica – Bazeli 2015
 3. Mejreme Bunjaku – Kosova (P)
 4. Kaltrina Biqkaj – Intelektualet
 5. Diellza Hyseni – Bazeli 2015
 6. Valentina Ternava – Kosova (P)
 7. Gjenifer Pjetri – Dukagjini
 8. Elda Reqica – Vizioni
 9. Bleona Zhabari – Mitrovica
 10. Afërdita Mushica – Waker Munchen
 11. Albina Ademi – Liria
 12. Verona Berisha – Kosova (P)
 13. Laurita Ahmeti – Intelektualet
 14. Edona Lika – Vizioni
 15. Jehon Shala – Liria
 16. Leonora Ejupi – Warendorf
 17. Marigona Tahiri – Mitrovica
 18. Rita Olluri – Ulpiana
 19. Rina Arifi – Hoger Op Wolvertem
 20. Aurora Behluli – Zurich