Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor   

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala dhe Donat Lushaku – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 05.12.2023 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së 16- të…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 05.12.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 16-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 14-të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe…

Kryesore

Llapi e Malisheva kalojnë në 1/8 e Kupës së Kosovës 

5 dhjetor, 2023 – Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të rrethit të dytë të Kupës së Kosovës në futboll. Llapi ka shënuar fitore të lehtë në përballje me Phoenix-in, në stadiumin “Zahir Pajaziti”, me rezultat 4:1. Pjesa e parë ishte më e baraspeshuar,…

Lajmet

U nderuan dy ikonat e KF Prishtina, Rama-Domi 

3 dhjetor, 2023 – Sot në stadiumin e Flamurtarit në kryeqytet është organizuar turneu përkujtimor “Rama-Domi” në konkurrencën e veteranëve nën patronatin e Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, e ku i pranishëm ishte edhe i pari i kryeqytetit Përparim Rama dhe…

Kryesore

Gjilani bindës në Prizren, Malisheva fiton në Podujevë 

2 dhjetor, 2023 – Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Malisheva ka shënuar fitore si mysafire në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, duke e mposhtur Llapin, me rezultat 1:0. Fituesin e kësaj ndeshje…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të 1/16 së Kupës së Kosovës 

2 dhjetor, 2023 – Është caktuar orari i ndeshjeve të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Dy ndeshje do të luhen të martën, dhjetë të mërkurën, tri të enjten dhe një të premten. Të gjitha ndeshjet do të fillojnë në orën 12:00….

P