Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi priti në takim zyrtarët e S.L. Benfica 

19 mars, 2024 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit portugez S.L. Benfica, Miguel Reis, koordinator për zgjerim global si dhe zyrtarin e lartë teknik, Davide Gomes. Temë diskutimi në takim ishte futbolli kosovar, mundësia e bashkëpunimit me klubet dhe…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave  

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 19.03.2024, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 26-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 19-të të Raiffeisen Liga e Parë Grupi A dhe…

Vendimet

Vendim i Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Ligës U-17 të vajzave/grave me rastin e regjistrimit të ndeshjeve konstatoi se ndeshja e javës së 13-të të Ligës së Parë të vajzave/grave në mes të KFF.“Intelektualet” – KFF.“Feronikeli”, Komisioni i Garave pas administrimit të të…

Vendimet

Vendim i Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Ligës U-17 të vajzave/grave me rastin e regjistrimit të ndeshjeve konstatoi se ndeshja e javës së 10-të të Ligës U-17 të vajzave/grave në mes të KFF “Feronikeli” – KFF “Jakova”, Komisioni i Garave pas administrimit të…

Kryesore

Ujë Mokne, partner i ri i FFK-së 

18 mars, 2024 – Federata e Futbollit e Kosovës ka nënshkruar sot një marrëveshje të rëndësishme me Ujin Mokne, e cila e bënë atë sponsor zyrtar të Kombëtares së Kosovës. Kjo marrëveshje u nënshkrua nga presidenti Agim Ademi dhe shefi ekzekutiv i kompanisë Mokne, Besart…

P