Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Lajmet

Drita-Trepça'89, ndeshja hapëse e stinorit pranveror 

Në fundjavën e ardhshme nis stinori pranveror në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e këtij stinori do të jetë ajo ndërmjet Dritës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në stadiumin e qytetit në Gjilan. Raiffeisen Superliga : Java e 17-të:…

Lajmet

Feniksi fitues i Kupës së Kosovës në futsall 

Sot më 19 shkurt, në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në praninë e qindra shikuesve, e ku ishin të pranishëm krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futsall Ramadan Cimili, këshilltari për sport…

Lajmet

Vashat e Prishtinës fituese të turneut të Pavarësisë 

          Sot më 17 shkurt, për nder të 7 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, FFK-ja organizoi një turne në futboll të vogël në konkurrencën e femrave i emërtuar si “Turneu i Pavarësisë”, ku morën pjesë 8 skuadrat e Superligës së Kosovës. …

Lajmet

Turne për Pavarësi në konkurrencën e femrave 

FFK-ja për nder të 17 shkurtit, ditës së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt do të organizojë një turne në futboll të vogël. Pjesëmarrës në këtë turne do të jenë të gjitha skuadrat e Raiffeisen Superligën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Turneu do të zhvillohet në…

Lajmet

Liridon Leci sqarohet para Komisionit Disiplinor 

Duke ndjekur lajmet në gazeta dhe portale të ndryshme në Suedi, Shqipëri e Kosovë, në lidhje me deklaratat e futbollistit Liridon Leci aktualisht lojtar i KF “Hajvalia”, FFK-ja ka thirr Komisionin Disiplinor(KD) në një mbledhje të jashtëzakonshme, për të vërtetuar deklaratat e pretenduara nga ana…

Lajmet

Bekim Zogaj dhuroi pajisje për gjyqtarët e futbollit 

Sot më 29 janar, gjyqtari dhe instruktori shqiptar tashmë i mirënjohur Bekim Zogaj që jeton dhe vepron në Zvicër, ka vizituar FFK-në, ku është pritur nga kryetari i Komsionit te Gjyqtarëve të futbollit të Kosovës z. Përparim Hasani. Mikpritësi Hasani e njohu z. Zogaj për…

Lajmet

Orari i kontrollimeve mjekësore për gjyqtarë të futbollit 

Komisioni për Gjyqtarë i FFK-së në koordinim me Qendrën e Mjekësisë Sportive në Prishtinë, ka caktuar orarin e kontrollimeve mjekësore për gjyqtarët e shtatë regjioneve. Orari i kontrollimeve është si vijon: PRISHTINA………….. 02–03.02.2015 (e hënë e martë) MITROVICA…………  04.02.2015……… (e mërkurë) PEJA……………………  05.02.2015……….(e enjte) GJAKOVA…………… …

Kryesore

Loret Sadiku futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2014 

Sot më 9 janar në ambientet e hotel ”Emerald”, FFK-ja në një ceremoni madhështore ka shpallur laureatët për Vitin 2014, në parninë e shumë personaliteteve të shquara nga jeta sportive, politike, shoqërore dhe mediave. Duhet veçuar pjesëmarrjen e zv.kryeministrit dhe ministrin të MKRS-së z. Kujtim Shala, mikut të…

P