Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Lajmet

Trepça’89 barazoi me Llamkosin, Istogu fitoi në Skenderaj 

Skuadra e Trepçës’89 ka arritur të shkëpusë një pikë si mysafire në duel me skuadrën kampione, Llamkos Kosovën, derisa Istogu ka arritur t’i arkëtojë pikët e plota në sfidën kundër Drenicës në Skenderaj, në kuadër të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë. Në ndeshjen e…

Lajmet

Hajvalia arkëtoi tri pikë edhe në Gjilan 

Skuadra e Hajvalisë e ka vazhduar serinë e shkëlqyeshme në këtë edicion, pasi të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 7-të e ka mposhtur Dritën, në Gjilan, me rezultat 2:1. Për skuadrën e drejtuar nga Synaj Keçi, kjo ishte fitorja e gjashtë në këtë…

Kryesore

Veteranët e Gjermanisë nderuan Kosovën 

Sot në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë u zhvillua ndeshja miqësore revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe Veteranëve të futbollit të Gjermanisë. Në një ndeshje joshëse, ku në fushë zbritën ish-yjet e futbollit të dyja vendeve, fitores iu gëzuan gjermanët, me rezultat 6:1….

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare, në mbledhjen e rregullt mbajtur me date 25.09.2014, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesaravë dhe komisioneve për të padisiplinuarit, dhe për të njejtit duke iu referuar deklaratave plotësuese…

Kryesore

Vokrri priti trajnerin e mirënjohur Klaus Toppmöller 

Sot më 25 shtator kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, ka pritur trajnerin e mirënjohur gjerman Klaus Toppmöller. Duke i dëshiruar mirëseardhje mysafirit nga Gjermania, kryetari Vokrri theksoi se kjo vizitë është e mirëseardhur në prag të ndeshjes që nesër do të zhvillohet ndërmjet yjve…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur më date 23.09.2014 ( ditë e martë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve nga java…

Statistika

Statistikat pas javës së 6-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 6-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Vendimet

Inicim disiplinor 

Komisari i Garave ka vendosur për INICIM I PROCEDURËS  DISCIPLINORE  ndaj: 1.Inicohet procedura disiplinore  ndaj  KF “PRISHTINA”, për sjellje të tifozerisë pas përfundimit  të pjesës se parë ku një grup tifozesh hodhën gjësende të forta nga ana e jashtme e stadiumit në drejtim të  tifozëve të …

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së pare të Kosovës në futboll. Superliga nis të premten më 26 shtator, me ndeshjen Drita – Hajvalia, për të vazhduar të shtunën me ndeshjet Llamkos Kosova – Trepça ’89…

Kryesore

Trepça’89 e Besa fituan në shtëpi, pa fitues në Skenderaj 

Trepça’89 është rikthyer te fitorja. “Minatorët”, të dielën, para tifozëve të vet, në kuadër të javës së 6-të në Raiffesen Superligë e kanë mposhtur Dritën, me rezultat bindës, 3:0. Skuadra e drejtuar nga Rafet Prekazi e fitoi me lehtësi këtë ndeshje, pasi dilemën e fitores…

Lajmet

Istogu realizoi fitoren e dytë 

Futbollistët e Istogut iu gëzuan fitores së dytë në këtë edicion. Ata, të premten, në stadiumin “Demush Mavraj”, në ndeshjen hapëse të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë, e mposhtën Ferizajn, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Elvis Gacaferri, në…

P