Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Kryesore

Më 26 shtator, ndeshja e veteranëve, Kosova-Gjermania 

Ish-yjet e futbollit gjerman ndër vite si Jens Nowotny, Olaf Marschall, Mario Basler etj. do të zbarkojnë në Prishtinë më 26 shtator, ku në stadiumin e kryeqytetit do të vihen përballë ish-yjeve të futbollit kosovar në një ndeshje miqësore. “Në këtë ndeshje do të vijnë…

Kryesore

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset tona 

Sot më 18 shtator sekretari i përgjithshëm i FFK-së z. Eroll Salihu mbajti një konferencë me gazetarë. Duke i përshëndetur në emër të FFK-së gazetarët e pranishëm sekretari Salihu, theksoi nevojën e bashkëpunimit të mirëfilltë të mediave dhe FFK-së. Në vazhdim z. Salihu i njohu…

Statistika

Statistikat pas javës së 5-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 5-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, më datën 16.09.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 5-të  për Kampionatin 2014/15,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE),…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 5-të në Ligën e Parë. Kjo javë fillon me ndeshjen Istogu-Ferizaj, që do të luhet të premten, derisa vazhdon me dy ndeshje të shtunën dhe përmbyllet me tri ndeshjet e…

Lajmet

Reagim ndaj të pavërtetave të "Zërit" 

Në momentin kur kemi zbraztësirë institucionale shtetërore dhe kur Kosova si shtet me mund të madh po mundohet të përfaqësohet  si e barabartë në organizatat ndërkombëtare, shihen edhe zëra që në çdo sferë të jetës e po ashtu edhe në sport në veçanti në futboll,…

Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Trepçën’89 

Feronikeli ka vazhduar paraqitjet e mira në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 2:1. Feronikeli luajti më mirë në pjesën e parë kur krijoi epërsi prej dy golash, nëpërmjet…

Statistika

Hajvalia e Drenica shënuan fitore me rezultate bindëse 

Skuadra e Hajvalisë ka vazhduar me paraqitje të mira në këtë edicion. Futbollistët e drejtuar nga Synaj Keçi, të premten, në kuadër të javës së 5-të kanë shënuar fitore si mysafirë kundër Ferizajt, me rezultat bindës, 3:0. Për Hajvalinë kjo ishte fitorja e tretë rresht,…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e vet të mbajtur me date 12.09.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve dhe deklaratave plotësuese, konform Dispozitave të Rregullores…

Lajmet

Më 16 e 17 shtator grumbullimi i Përfaqësueses U19 

Më datat  16 e 17.09.2014 nga ora  10.30 ne stadiumin e Flamurtarit, përzgjedhësi i përfaqësueses U-19 Ramiz Krasniqi  ka paraparë një grumbullim të këtyre futbollistëve sipas një programi stërvitor për këtë moshë.   1. Art Krasniqi  – Londër 2. Genis Kastrati – Besa 3. Lorik …

P