Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Lajmet

U hodh shorti për Ligën e femrave 

Është hedhur shorti për kampionatin e ri në Ligën e femrave në praninë e përfaqësueseve të klubeve, ku ishin të pranishëm nënkryetari I FFK-së z. Agim Ademi dhe anëtarja e KE dhe kryetarja e komisionit për futbollin e femrave znj. Vjollcë Krasniqi. Nënkryetari Ademi foli…

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 4-t në Ligën e Parë. Pas pauzës në fundjavë për shkak të ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës, skuadrat e elitës i rikthehen kampionatit me dy ndeshjet që…

Statistika

Statistikat pas javës së 4-t 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 3-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Lajmet

Riprovimet nga normat fizike për gjyqtarë 

Me datë 10.09.2014 (ditë e mërkurë) duke filluar nga ora 15:00  do të mbahen normat fizike për ata gjyqtarë të futbollit të cilët kanë tretmanin e përsëritësve si dhe të atyre  që  munguan në datat  09. dhe 16.08.2014. Normat do të organizohen në stadiumin olimpik …

Lajmet

Omani do ta mbështesë FFK-në në realizimin e synimeve 

Sonte më 6 shtator në hotel “Sirius” kryetari i FFK-së z.Fadil Vokrri me nënkryetarët Agim Ademi e Bekim Haxhiu dhe sekrtarin e përgjithshëm Eroll Salihu shtroi darkë për nder të kryetarit të Federatës së Futbollit të Omani z. Al Busaidi Sayyid Khalid Bin Hamed me…

Kryesore

Përvoja në anën e Omanit, motivi në anën e Kosovës 

Sot më 6 shtator në hotel “Sirius”, u mbajt konferencë për media para ndeshjes miqësore ndërkombëtare Kosova-Omani, ku morën pjesë përzgjedhësi i Omanit z. Paul Le Guen dhe kapiteni  Ali Alhbasi si dhe përzgjedhësi i Kosovës z. Albert Bunajki dhe kapiteni Anel Rashkaj. I pranishëm…

Lajmet

Hajvalia arkëtoi tri pikë për të marrë kryesimin 

Skuadra e Hajvalisë ka shijuar fitoren e tretë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Skuadra e drejtuar nga Synaj Keçi, të premten, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 4-t e ka mposhtur Trepçën, me rezultat 2:1. Kjo fitore ia ka mundësuar Hajvalisë që ta marrë…

Vendimet

Vendime të Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledjen e mbajtur me date 05.09.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjeve të Raiffeisen superligës dhe Ligës së pare të Kosovës zhvilluar me…

P