Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Vendimet

Vendim i Komisarit të Garave 

Komisari i Garave mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :     INICIM TË PROCEDURËS  DISCIPLINORE 1.Ndaj lojtarit të KF “Feronikeli” Xhevdet Shabani me nr lib. 30588 dhe nr licen 8 –(motivi fyerje dhe sharje…

Lajmet

Shtyhet rrethi i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës 

Rrethi i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës, një pjesë e të cilave ndeshje është dashur të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, është shtyrë për mesjavën e ardhshme, me kërkesë të disa klubeve. Ndërkohë, tashmë dihet edhe termini i ndeshjeve për javën e 18-të në Raiffeisen…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Besa fituan si mysafire 

Për dallim nga Hajvalia dhe Trepça’89, të cilat pranverën e nisën me humbje, dy skuadrat tjera që e kanë shpallur kandidaturën për titull të kampionit, Feronikeli dhe Prishtina kanë realizuar fitore dhe atë si mysafire. Skuadra kryesuese në renditje, Feronikeli, të dielën, në stadiumin “Ferki…

Lajmet

Drenica e mposhti Hajvalinë 

Drenica e ka nisur me fitore stinorin pranveror. Kuqezinjtë, të shtunën, në kuadër të javës së 17-të në Raiifeisen Superligë, e kanë mposhtur njërën prej kandidateve për titull të kampionit, Hajvalinë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e ka shënuar prurja e…

Lajmet

Drita e nisi me fitore pranverën 

Skuadra e Dritës e ka nisur në mënyrën më të mirë stinorin pranveror në Raiffeisen Superligë.  Gjilanasit, të premten, para tifozëve të vet kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Trepçës’89, me rezultat 3:2, në kuadër të javës së 17-të. Golat për Dritën i shënuan,…

Kryesore

Konfirmohen miqësoret me Eintrachtin dhe Werderin 

Në takimin e mbajtur në Leuna të Gjermanisë në perfaqësinë e kompanisë INTERiNG u zhvillua takimi  në mes të perfaqësuesve të DFB (Rainer Milkoreit-nënkryetar, Markus Weidner, Wolfgang Grunert, Dieter Burdenski) dhe përfaqësuesve të FFK-së në Gjermani, vëllezërit Zija dhe Nexhat Shoshi dhe Fehmi Kongjeli. Në…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të 

Sot janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja hapëse e stinorit pranveror do të zhvillohet, të premten, në Gjilan, ku do të ballafaqohen Drita dhe Trepça’89, sfidë kjo e cila do të drejtohet nga Besfort Kosumi. Ndërkohë, të shtunën…

Lajmet

Të shtunën mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Në kuadër të përgatitjeve të gjyqtarëve për fillimin e stinorit pranveror më  28.02.2015 ( ditë e shtunë ) në stadiumin olimpik ” Adem Jashari ” në Mitrovicë do të mbahen normat për gjyqtarët e futbollit  duke filluar  nga ora 10,00 e paradites. Pjesëmarrës  në normat…

Lajmet

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më  23 shkurt, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizoi përgatitjet për fillimin e stinorit pranveror të Kampionatit të Kosovës. Në…

Lajmet

Drita-Trepça'89, ndeshja hapëse e stinorit pranveror 

Në fundjavën e ardhshme nis stinori pranveror në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e këtij stinori do të jetë ajo ndërmjet Dritës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në stadiumin e qytetit në Gjilan. Raiffeisen Superliga : Java e 17-të:…

Lajmet

Feniksi fitues i Kupës së Kosovës në futsall 

Sot më 19 shkurt, në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në praninë e qindra shikuesve, e ku ishin të pranishëm krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futsall Ramadan Cimili, këshilltari për sport…

P