Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare , në mbledhjen e mbajtur me date 19.08.2014 shqyrtoi  procedurat e inicuara  nga ana e komesarit të garave  pas përfundimit të ndeshjeve nga java e pare e Raiffeisensuperligës së Kosovës në futboll për kategorinë e seniorëve dhe për të…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës,së Kosovës në futboll, më datën 19.08.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 1-rë  për Kampionatin 2014/15,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u bazuar në…

Statistika

Nismë e mbarë 

Gjashtë ndeshjet e javës së parë të Raiffeisen Superligës kanë sjellë 21 gola dhe lojëra interesante për tifozët. Më së shumti gola u shënuan në Skënderaj, ku Hajvalia e mposhti Feronikelin 5:2. Fillim Gurazio (23’), Genc Hamiti (45’), Enis Zabërgja (67’, 90’) dhe Semir Zeneli shënaun golat e…

Aktivitete, Lajmet

FFK vazhdon bashkëpunimin me Air Prishtina 

Sot më 15 gusht, në lokalet e kompanisë “Air Prishtina” u nënshkrua marrëveshja për vazhdimin bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “Air Prishtina”. Me këtë rast kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, në emër të KE të FFK-së ka shprehur falënderimin për kompaninë “Air Prishtina” për mbështetjen që…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së parë 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së parë në Raiffeisen Superligë për edicionin 2014/2015, që nis këtë fundjavë. Perden e këtij kampionati do ta çelin dy ndeshjet që zhvillohen të shtunën. Skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova para tifozëve të vet do…

Lajmet

Llamkos Kosova fituese e Superkupës 

Skuadra e Llamkos Kosovës e ka nisur me trofe edicionin e ri të garave. Pas titullit të kampionit, vushtrriasit, të dielën, i janë gëzuar edhe Superkupës, pasi e kanë mposhtur skuadrën fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelin. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta”…

Aktivitete

Miqësorja me Omanin ende nuk është definitive 

Pas disa shkrimeve në media për një ndeshje miqësore më 7 shtator me përfaqësuesen e Omanit, për t’iu shmangur çfarëdo spekulimi, FFK-ja e sheh të arsyeshme të njoftojë opinionin me sa vijon: KE i FFK-së dhe kryetari Fadil Vokrri në vazhdimësi kanë qenë të angazhuar…

Lajmet

Vokrri e Salihu pritën fatosat e SHF “Diti Sport” 

Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë organizuar sot një pritje për skuadrën e shkollës së futbollit “Diti –Sport” nga Kaçaniku, pas suksesit që djelmoshat e kësaj skuadre kanë arritur në grupmoshën 12-vjeçe në turneun ndërkombëtar “Norway Cup”….

Aktivitete

U nënshkrua kontrata me Digitalb 

Sot më 4 gusht në lokalet e FFK-së është nënshkruar kontrata për të drejtat televizive për Raiffeisen Supeligën e Kosovës për kampionatin 2014/2015, me mundësi vazhdimi edhe për një vit, ndërmjet FFK-së të cilën e përfaqëson, z. Fadil Vokrri, kryetar dhe z. Jonader Bejo përfaqësuese…

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë , në mbledhjen e mbajtur me datë 31.korrik 2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi  lendën e kthyar nga shkalla e dytë – komisioni për ankesa  të datës  21.07.2014 lidhur me pezullimin e gjyqtarëve të futbollit nga…

Aktivitete

Ndeshja e Superkupës më 10 gusht 

Ndeshja e Superkupës së Kosovës ndërmjet skuadrës kampione, Llamkos Kosovës dhe skuadrës fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelit, do të zhvillohet më 10 gusht. Kjo sfidë, e cila do t’i paraprijë fillimit të edicionit në Raiffeisen Superligë, që nis më 16 gusht, do të…

P