Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Statistika

Prishtina realizoi fitoren e parë si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë, ku dy ndeshje kanë përfunduar pa gola, derisa në një ndeshje fitores iu gëzuan mysafirët dhe në një tjetër vendasit. Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitoren e parë si…

Statistika

Llamkos Kosova e shkëputi një pikë në Skenderaj 

Ndeshja e parë e javës së 14-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Drenicës dhe Llamkos Kosovës, që u zhvillua, sot, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, është mbyllur pa fitues, me rezultat 1:1. Kuqezinjtë kanë qenë në rrugë të mirë për të realizuar fitoren e gjashtë…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më date 04.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura ndaj të padisiplinuarëve dhe të pezulluarëve nga mbledhja e kaluar e komisionit disiplinor dhe…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Java e 14-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të martën, në stadiumin “Bajram Aliu”, në Skenderaj, ndërmjet Drenicës dhe…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 01.11.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  13-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Gashi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 01.11.2013, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve…

Statistika

Prishtina shënoi fitore të vështirë kundër Feronikelit 

Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Feronikelin, në kryeqytet, me rezultat 1:0. Deri te arkëtimi i tre pikëve të reja bardhekaltrit erdhën me mjaft vështirësi, duke e gjetur golin…

Statistika

Llamkosi përforcoi pozitën e parë, Besa fitoi si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese në renditje, Llamkos Kosova ka shënuar fitore në sfidën kundër Trepçës’89, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje, e cila u zhvillua në stadiumin “Ferki Aliu” në…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 29.10.2013 – ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara…

P