Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Këto sfida do të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, derisa ndeshja hapëse do të jetë ajo ndërmjet Hysit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të martën, në…

Statistika

Trepça’89 dhe Besa shënuan fitore si vendase 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, e ku fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase. Trepça’89 me mund të madh arriti të shënojë fitore në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në…

Aktivitete

Më 29 tetor, takimi zyrtar FIFA – FFK – FFS 

Më 29 tetor (e martë), në orën 9:00 është caktuar takimi i përbashkët zyrtar ndërmjet kreut të FIFA-s, Sep Blater dhe krerëve të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe atyre të Federatës së Futbollit të Serbisë. Ftesa zyrtare nga FIFA për këtë takim ka arritur…

Statistika

Ferizaj shënoi fitore kundër kampionit në fuqi 

Skuadra e Ferizaj ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë në ballafaqim me Prishtinën. Ndeshja e zhvilluar, të premten, në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj është mbyllur me rezultat 1:0, në të mirë të vendasve. Golin e vetëm në…

Lajmet

Vendimi i shkallës së dytë 

KOMISIONI PËR ANKESA i Shkallës së dytë, në përbërje Afrim Prekazi, kryetar dhe Agim Baftiri e Sitki Baftiu anëtarë, në mbledhjen e vet të datës 24.10.2013, shqyrtoi ankesën e KF “Trepça 89” nga Mitrovica, parashtruar në vendimin e Komisarit të Garave për Raiffeisen Superligës së Kosovës…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberjë ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e vet të mbajtur më datë  24.10.2013  shqyrtoi procedurat e inicuara nga ana e komesarit të garave për Ligën e dytë dhe…

Aktivitete

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 24 tetor, KE i FFK-së në drejtimin e z. Fadil Vokrri kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës, ku debatoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE analizoi rrjedhën e deritashme të kampionatit, veçmas pjesës së parë të Raiffeisen Superligës,…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 11-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Ferizajt dhe Prishtinës, e cila do të zhvillohet, të premten, në orën 15:00, në stadiumin “Ismet Shabani” në…

Lajmet

Buletini i futsallit 

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së parë në Superligën e Kosovës në futsall. Më poshtë e gjeni buletinin nr 1.                             BULETINI nr. 1   Feniksi (Drenas)-Mitrovica (Mitrovicë)         9:3 Besa (Pejë)- Liburni (Gjakovë)                       2:6 Artana (Novo Bërd)-Juniku (Junik)               6:7 Përlepnica (Gjilan)-BB Lllapi (Podujevë)     2:2  …

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni  Shala – anëtar, në mbledhjet e tyre të mbajtura me datë ; 22.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara nga…

P