Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Vendimet

Vendim i Komisionit për Ankesa 

Me datë 18.03.2024 “KF Llapi 1932” ka ushtruar ankesë në procedure të rregullt në shkallën e dytë e FFK-së, gjegjësisht komisionit për ankesa ku janë plotesuar të gjitha kushtet për shqyrtimin e kësaj lënde. Komisioni për Ankesa – shkalla e dytë, në përbërje Haki Xhemjali…

Kryesore, Lajmet, U19

U19/ Kosova lidere e grupit, e mposht Austrinë 

20 mars, 2024 – Kombëtarja e Kosovës U19 e ka nisur me fitore turneun kualifikues për Kampionatin Evropian 2024. Të mërkurën Dardanët e kanë mposhtur Austrinë e kësaj grup moshe në stadiumin “TSC Trate Gornja Radgona të Sllovenisë, me rezultat 1:0, në kuadër të Grupit…

Kryesore, Lajmet

Presidenti Ademi priti në takim zyrtarët e S.L. Benfica 

19 mars, 2024 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në takim përfaqësuesit e klubit portugez S.L. Benfica, Miguel Reis, koordinator për zgjerim global si dhe zyrtarin e lartë teknik, Davide Gomes. Temë diskutimi në takim ishte futbolli kosovar, mundësia e bashkëpunimit me klubet dhe…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave  

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 19.03.2024, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 26-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 19-të të Raiffeisen Liga e Parë Grupi A dhe…

Vendimet

Vendim i Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Ligës U-17 të vajzave/grave me rastin e regjistrimit të ndeshjeve konstatoi se ndeshja e javës së 13-të të Ligës së Parë të vajzave/grave në mes të KFF.“Intelektualet” – KFF.“Feronikeli”, Komisioni i Garave pas administrimit të të…

Vendimet

Vendim i Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Ligës U-17 të vajzave/grave me rastin e regjistrimit të ndeshjeve konstatoi se ndeshja e javës së 10-të të Ligës U-17 të vajzave/grave në mes të KFF “Feronikeli” – KFF “Jakova”, Komisioni i Garave pas administrimit të…

P