Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Lajmet

U hodh shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës 

19 prill, 2024 – Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë e Komisionit të Garave, Lindita Cena, kryetare, Valbona Gashi Uka e Agron Shosholli, anëtarë si dhe përfaqësuesve të klubeve…

Aktivitete, Kryesore

11 federatat e Evropës Juglindore takohen në Tiranë, riafirmojnë përkrahjen e pakushtëzuar për presidentin e UEFA-s, Aleksander Çeferin 

16 prill 2024 – Njëmbëdhjetë federata anëtare të UEFA-s nga Evropa Juglindore, duke përfshirë edhe Federatën e Futbollit të Kosovës, u mblodhën sot në selinë qëndrore të Federatës Shqiptare të Futbollit, për Mbledhjen strategjike të Federatave anëtare të UEFA-s. Këtë mbledhje e kryesoi presidenti i…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

16 prill, 2024 – Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 16.04.2024, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 29-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 22-të të Raiffeisen Ligës së…

Lajmet

Enea Koliqi “Ylli i Javës” 

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 29-të në Albi Mall Superligë i ka takuar portierit të FC Ballkanit, Enea Koliqi. Vlerësimi i më të mirit të javës është…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave të futsallit 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë Futsall, në mbledhjen e mbajtur me 11.04.2024, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 14-të të Lirimi Superligës dhe Ligës së Parë. Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve, bazuar në…

P