29 prill, 2019 – Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tretë të Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Veteranëve të Futbollit. Edhe kjo xhiro ka sjellë lojëra interesante. Vëllaznimi është skuadra e vetme që ka realizuar tri fitore në po aq ndeshje në grupin 1, derisa rivalitet më i madh është duke u zhvilluar në grupet 3 dhe 4.

Grupi 1
Prizreni – Vëllaznimi                   1:3
Gjakova – Besa  2:5

Tabela
1.Vëllaznimi 9 pikë
2.Besa 6
3.Prizreni 3
4.Gjakova 0

Grupi 2
Vitia – Gjilani    3:2
Ferizaj – Vjosa  5:2

Tabela

1.Ferizaj    6 pikë
2.Vitia        6
3.Gjilani    3
4.Vjosa      0

Grupi 3
KEK-u – Kosova (P)   3:1
Lipjani – Llapi              4:3

Tabela
1.Lipjani   5 pikë
2.Kosova   4
3.KEK-u     4
4.Llapi       3

Grupi 4
Drenica – Mitrovica   6:3
Vushtrria – 2 Korriku          4:2

Tabela
1.Mitrovica        6 pikë
2.Drenica            6
3.Vushtrria        6
4.2 Korriku        0