3 qershor, 2021 – Skuadra e Liqenit ka shënuar fitore ndaj Liburnit në ndeshjen e parë të serisë finale të “play-off”-it në Superligën e futsallit. Ndeshja e zhvilluar në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë është mbyllur me fitoren bindëse të skuadrës nga Drenasi, me rezultat 8:3, por me një lojë mjaft interesante deri në katër minutat e fundit, kur mysafirët arritën ta bëjnë diferencën në rezultat.
Golat për Liburnin i realizuan Kryeziu,Qerimi dhe Porritas.
Tre gola për Liqenin i shënoi Yulian, dy gola Camilo dhe me nga një gol kontribuuan Topilla e Uka. Ndërkaq, për Liqenin golat i shënuan Kryeziu, Qerimi dhe Porritas. Ndeshja e dytë do të zhvillohet të dielën në Drenas dhe në rast të fitores së vendasve, atëherë Liqeni do të kurorëzohet me titullin e kampionit.