7 korrik, 2022 – Skuadra kampione e Kosovës në futsall, FC Liqeni ka mësuar njërin prej tre kundërshtarëve të fazës “Main Round” në Ligën e Kampionëve. Shorti i hedhur sot në Nyon, e ka vendosur kampionin e Kosovës në Grupin 6, e ku për kundështar do ta ketë kampionin e Bjellorusisë, FC Stalista, si dhe fituesit e grupeve B dhe E të fazës paraeliminatore. Në Grupin B të fazës parakualifikuese janë JB Futsal Gentofte (Danimarkë), Fortuna Wiener Neustadt (Austri), PYF Saltires (Skoci) dhe Amigo Northwest (Bullgari), derisa në Grupin E bëjnë pjesë Piast Gliwice (Poloni), Doukas (Greqi), Nistru Chişinău (Moldavi) dhe Technion Haifa (Izrael). Ndeshjet e fazës ‘Main Round” do të zhvillohen prej 25 deri më 30 tetor, në Pallatin e Sportit në Prishtinë.