liria-gjilani15 tetor, 2016 – Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 9-të në Vala Superligë. Liria ka shënuar fitore në duel me Gjilanin, me rezultat 1:0, në një ndeshje ku pati shumë raste shënimi. Golin për prizrenasit e shënoi nga pika e bardhë Visar Berisha, në minutën e 73-të. Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të zhvilluar ndërmjet Hajvalisë dhe Besës nuk pati fitues, por as gola.
 
Vala Superliga, Java e 9-të
E shtunë, 15.10.2016

Liria -Gjilani                         1-0
Hajvalia – Besa                     0-0                   
Liga e Parë, Java e 9-të
E shtunë, 15.10.2016
Istogu – Vllaznia (P)                3-2
KEK-u – Deçani                        6-1
Ballkani – Rahoveci                 0-1
Ramiz Sadiku – 2 Korriku       2-1
Ulpiana – Fushë Kosova         3-0
Superliga Juniorët – Java 8
E shtunë

Vëllaznimi – KEK-u            3-3

Liga e Parë juniorët – Java 5

E shtunë

New Star – Rilindja              3-3

F. Kosova – Drita                 5-1

Raiffeisen Superliga Kadetët – Java 6

E shtunë

 Trepca 89 – Besa                  3-0

 Feronikeli – Liria                    2-0

Prishtina – Drenica                 4-0