28 janar, 2020 – Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi, do të mbajë grumbullimin e radhës me futbollistët vendor të gjeneratës 2003. Stërvitjet do të mbahen nesër dhe pasnesër (më 29 dhe 30 janar) në fushën e KF 2 Korriku në Prishtinë, me fillim në orën 12:00. Në këtë grumbullim Krasniqi ka ftuar 25 futbollistë.

Lista e futbollistëve

Artim Kutleshi-KF Llapi
Leonard Bllacaku- KF Kosova
Januz Miftari- KF Trepca 89
Alket Bajrami-KF Llapi
Andi Salihu- FC Prishtina
Valon Pllana- FC Prishtina
Redon Syla- FC Prishtina
Selim Halabaku-SC Gjilani
Fatlum Leka- SC Gjilani
Ardian Hasani- KF Trepca 89’
Granit Shabani-KF Llapi
Festim Haxhiu- KF Llapi
Edvin Qeshko-SHF Lushta
Fatjon Bunjalu- SHF Lushta
Dren Nura- KF Flamurtari
Ilija Ivic- KF Flamurtari
Diar Halili- KF 2 Koriku
Lorik Rexhepi – KF 2 Koriku
Ledon Krasniqi-KF 2 Koriku
Marin Reka-SHF Kurda
Diart Geci-SHF Kurda
Granit Latifi- SHF Kurda
Art Sherifi- SHF Besëlidhja
Jon Shehu- SHF Besëlidhja
Adonis Qorri – KF Feronikeli