21 nëntor, 2017 – Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të Malit të Zi, kanë arritur marrëveshje për zhvillimin e një ndeshje miqësore ndërmjet Kombëtares A të Kosovës dhe Kombëtares së Malit të Zi, në konkurrencën e femrave. Ndeshja do të zhvillohet më 26 nëntor në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Për këtë ndeshje përzgjedhësja Afërditë Fazlija do të bëjë grumbullimin e Kombëtares nga data 23 nëntor. Po ashtu përzgjedhësja Fazlija e ka bërë listën e futbollisteve të ftuara si më poshtë:

Portiere

Florentina   Kolgeci       KFF”Mitrovica”
Diellza         Musa           Iverdon Zvicër
Ilfete           Kryeziu       KFF”Llapi”

Mbrojtëse

Donata        Kelmendi    SFK”Sarajeva”
Ilirjana         Vllasaliu      IFK”Vernamo” Suedi
Gjenifer       Pjetri          KFF”Dukagjini”
Valentina    Ternava      KFF”Kosova(P)”
Donjeta       Haxha         KFF”Hajvalia”
Feride         Kastrati       KFF”Hajvalia”
Fjolla           Shala          Breidavlik Islandë
Fitore          Govori         KFF”Mirovica”
 
Mesfushore
Valentina    Limani         FC”Frankfurt”
Mirela         Jakupi         “Geneva” Zvicër
Edona         Kryeziu       KFF”Mitrovica”
Blerta          Shala          KFF”Hajvalia”
Gresa          Berisha       KFF”Mitrovica”
Verona        Berisha       KFF”Kosova(P)”
Antigona     Behluli        KFF”Hajvalia”
Blerina        Musa           KFF”Hjavalia”
 
Sulmuese
Adelina       Sylejmani   Hanover 96
Besjana      Reçica        Reciklinghamstein 2003
Kaltrina     Biçkaj         KFF”Intelektualet”
Arta            Rama          KFF”Hajvalia”