03 korrik, 2017 – Përzgjedhësi i Kombëtares U-19, Ramiz Krasniqi, ka përpiluar listën e futbollistëve me të cilët do ta mbajë grumbullimin e radhës tre ditor më 11, 12 dhe 13 korrik, në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Evropianit 2018, që do të mbahen në tetor të këtij viti.
 
Lista e lojtarëve
Albion Berisha – Ramiz Sadiku
Flamur Gashi – Liria
Ardit Miftari – Vjosa
Lumbardh Devolla – Liria
Abit Salihu – 2 Korriku
Drin Govori – 2 Korriku
Ramiz Bytyçi – Ballkani
Rilind Namani – KEK-u
Edison Kçiku – Hajvalia
Ehat Gjoka – Ramiz Sadiku
Leotrim Kryeziu – Drita
Kastriot Selmani – Prishtina
Edi Shaqiri – Gjilani
Liridon Balaj  – Besa
Genc Kolgeci – 2 Korriku
Lot Celina – Strömsgodset
Kadri Topalli – FC Thun
Altrim Pajaziti – Viktoria Koln
Alban Ajdini – Servet Geneva
Allen Muharremi – FC Koln
Ismail Beka – Wil
Arlind Ademi – Viktoria Asxhaffenburg
Adrian Behrami – Viktoria Koln
Rilind Ravnobaja – FC United Zurich
Lirim Kastrati – Shkëndija
Gentrit Limani – Bochum
Çlirim Reçica – Offenburger Fv