kosova-u21stervitje8Përzgjedhësit e Përfaqësueses U-21, Rafet Prekazi dhe Erdogan Celina kanë përpiluar listën e futbollistëve të ftuar për grumbullimin e radhës që do të mbahet më 1 e 2 qershor në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, prej orës 10:30.
 
Lista e futbollistëve të ftuar në këtë grumbullim
Visar Bekaj (Prishtina) – portier
Betim Halimi (Drita) – portier
Drilon Tejeci (Kukësi) – mbrojtës
Dior Zabërgja (Vëllaznimi) – mbrojtës
Florent Hasani (Trepça’89) – mbrojtës
Florent Qorraj (Besa) – mbrojtës
Ardian Ismajli (Hajduku) – qendërmbrojtës
Ron Statovci (2 Korriku) – qendërmbrojtës
Ylber Ramadani (Partizani) – mesfushor
Kreshnik Nebihu (Hajvalia) – mesfushor
Argjend Bardhi (Feronikeli) – mesfushor
Valon Maloku (Trepça’89) – mesfushor
Lorik Boshnjaku (Prishtina) – mesfushor
Donart Sheqerolli (Besa) – mesfushor
Meriton Korenica (Kukësi) – sulmues
Ardian Muja (Trepça) – sulmues
Mendurim Hoti (Feronikeli) – sulmues
Kreshnik Lushtaku (Prishtina) – sulmues
Pajazit Rexhepi (2 Korriku)