6 shkurt, 2017 – Përzgjedhësit e Përfaqësueses U-21, Rafet Prekazi e Erdogan Celina dhe trajneri i portierëve, Naser Prapashtica, kanë përpiluar listën prej 22 futbollistëve për ndeshjen testuese kundër Dritës, që zhvillohet më 14 shkurt (e martë) në kuadër të përgatitjeve të seleksionimit dhe përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese për Evropianin 2019, që fillojnë në muajin mars. Futbollistët e përfshirë në listë duhet të paraqiten në orën 11:00 në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, derisa ndeshja fillon në orën 13:00.
Lista e futbollistëve të ftuar
Ibrahim Gavazaj (Liria)
Ron Statovci (Llapi)
Behar Dina (Liria)
Kushtrim Shabani (Llapi)
Mirlind Dakaj (Llapi)
Ylber Maloku (Trepça’89)
Kreshnik  Nebiu (Drenica)
Ardian Muja (Trepça’89)
Lorik Boshnjaku (Prishtina)
Florent Hasani (Trepça’89)
Mendurim Hoti (Feronikeli)
Berat Ahmeti (Gjilani)
Albert Dabiqaj (Besa)
Ilir Mustafa (Liria)
Meriton Korenica (Liria)
Landrit Rama (2 Korriku)
Ramë Broja (Trepça’89)
Albert Kajtazi (Trepça)
Drin Lladrovci (Feronikeli)
Ergyn  Mehmeti (Trepça)
Visar Beka (Prishtina)
Ardian Nika (Prishtina)