2404llamkosi-prishtinaFundi i edicionit në Raiffeisen Superligë po bëhet gjithnjë e më interesant. Skuadra kryesuese, Llamkos Kosova nuk ka arritur të fitojë as në ndeshjen e katërt radhazi, pasi të dielën ka barazuar para tifozëve të vet me Feronikelin, 0:0. Ky rezultat ka bërë që lufta për titull të bëhet shumë më interesante, pasi tashmë Ferizaj dhe Prishtina ngecin vetëm 6 përkatësisht 7 pikë me liderin. Hapin fals të Llamkosit e shfrytëzoi Ferizaj, që e mposhti Besën, me rezultat 2:1. Ishte Fisnik Ramadani ai i cili kaloi vendasit në epërsi në këtë takim me golin në minutën e pestë, teksa Qerim Tërshani ngriti epërsinë në 2:0, dy minuta pa përfunduar pjesa e parë. E gjitha çfarë arritëm të bëjnë mysafirët ishte të realizonin një gol përmes Endrit Malokut. Ndërkohë, Hajvalia dhe Trepça kanë ndarë pikët në sfidën e zhvilluar në Kishnicë, duke barazuar 0:0.
 
Raiffeisen Superliga, java e 27-të
Prishtina – Fushë Kosova               3-2
Drenica – Drita                   3-0
Hajvalia                – Trepça                              0-0
Llamkos Kosova – Feronikeli                        0-0
Ferizaj – Besa     2-1
Hysi-Trepça’89  0-3 (zyrtar)
Liga e Parë, Java e 25-të
Istogu-Ramiz Sadiku 3-0
Ballkani-2 Korriku 1-1
Rilindja-Ulpiana 0-0
Kosova (P)-KEK-u 3-1
Vëllaznimi-Liria  2-0
Dukagjini-Llapi  1-5
Flamurtari-Gjilani  1-3
Lepenci-Deçani, nuk u zhvillua, ekipi mysafir për shkaqe organizative nuk ka udhëtuar në ndeshje
 
SUPERLIGA (Juniorët), Java e 22
Drita-Fushë Kosova 7-2
Llapi-Vëllaznimi 3-2
Prishtina-2 Korriku 2-1
Rilindja-Trepça’89 2-2
Ramiz Sadiku-Besa 2-0
Gjilani-Feronikeli,në min.30 tek rez.1-0, ekipi mysafir është tërhequr nga terreni i pakënaqur me sjelljet e lojtarëve të vendasve.
Flamurtari-Kosova (V), të hënën
Drenica – pushoi.
Liga e Parë (Juniorët), Java e 14-të
Liria-Bardhi 4-0
Trepça-Lepenci  dhe Gjakova-Hajvalia, të hënën
KEK-u, Ferizaj e Prizrenspor  –  pushuan.
 
Liga e Dytë, Grupi ”A”, Java e 20-të
Luftëtari-Vicianumi 4-2
18 Korriku-Drini 3-1
Besa-Liria (M)  5-1
Lugu i Baranit-Minatori 3-1
Rilindja e Kosovës-Opoja 2-1
Behari-Rahoveci 0-0
Artakolli  –pushoi.
 
Liga e Dytë, Grupi “B”, Java e 20-të,
Ardhmëria-Vllaznia (P) 0-6
Tefik Çanga-Rinia 3-2
Kaolini-Vitia 2-3
Vjosa-Kamenica 0-6
Studenti-Besëlidhja,  ndërprerë në min.82 tek rezultati 1-0
Gallaksia-Bashkimi – të hënën
Kastrioti-pushoi.