llapi-gjilaniSot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë. Llapi dhe Gjilani janë rikthyer te fitorja, derisa Besa e Trepça’89 përballjen e tyre e kanë mbyllur pa fitues dhe pa gola. Llapi ka shënuar fitore me rezultat bindës 3:0 kundër Vushtrrisë, duke u ngjitur në poztën e tretë, me 40 pikë. Llapjanët ishin dukshëm më të mirë dhe në fund iu gëzuan me meritë fitores, me golat e shënuar nga Alban Mavriqi në minutën e 7-të dhe Hamdi Namani në minutat 71’ dhe 90’+3’. Tri pikë para tifozëve të vet i arkëtoi edhe Gjilani, që e mposhti Istogun, me rezultat 1:0, me golin e Egzon Shabanit, në minutën e 47-të.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 25-të
Hajvalia – Drita                         0-0
Drenica – Liria                          2-0
Feronikeli – Prishtina                 1-0
Llapi – Vushtrria                         3-0
Besa – Trepça ‘89                       0-0
Gjilani – Istogu                            1-0
 
 
Liga e Parë – Java e 22-të
Ballkani –  Trepça                       2-0
Fushë Kosova – 2 Korriku         3-2
Kosova (P) – Dukagjini              0-0
Vëllaznimi – Luftëtari                3-0
KEK-u – Ramiz Sadiku             3-1
Vitia – Ferizaj                            1-1
Behari – Flamurtari                   1-2
Vllaznia (P) – Rahoveci            5-0
 
 
Liga e Dytë
Grupi  A – Java 15-të
Lugu i Baranit – Deçani                          2-1
Ratkoci – Dushkaja                         1-1
Besa – Iliria                                     5-1 (u nderpre)
Rilindja e Kosovës –  Leshani                     2-1
Opoja dhe Minatori pushuan
 
 
Grupi B – Java e 19-të
Bashkimi (Gj) – Bashkimi (K)                 1-0
Tefik Çanga – 18 Korriku                             2-0
Vjosa – Kaolini                                      3-0
 
E hënë 11.04.2016
Galaksia – Rinia
Kastrioti – Kika
Besëlidhja, Ulpiana, Lepenci pushuan
 
 
Superliga Juniorët – Java e 20-të
Rilindja – Liria                                   0-3
Prishtina – Ramiz Sadiku                         0-2
Drenica – Vushtrria                           1-0
Hajvalia – Besa                                0-0
Feronikeli – Drita                 (nuk u zhvillua)
 
 
E hënë 11.04.2016
Vëllaznimi – 2-Korriku
Istogu – Trepça ‘89
Llapi – Flamurtari
 
 
Liga e Parë Juniorët Java e 9-të
Gjilani – Gjakova                        3-1
E hënë 11.04.2016
KEK-u – Ferizaj
Ereniku – Trepça ( zhvillohet më vonë)
Ballkani pushoi
 
 
Raiffeisen Liga Femrat Java e 10-të
Vizioni – Ulpiana                         3-4
Kosova (P) – Dukagjini            4:3
E hënë 11.04.2016
Llapi – 13 Qershori
 
E martë 12.04.2016
Intelektualet – Hajvalia
Mitrovica pushon