• trepca89-feronikeli1Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 24-t në Ligën e Parë. Këtë javë do ta hapë sfida ndërmjet Llapit dhe Trepçës’89, e cila zhvillohet të premten, derisa dy ndeshje do të luhen të shtunën dhe tri tjera të dielën.

 
Raiffeisen Superliga – Java e 27-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00.
E premte, 22.04.2016
Llapi – Trepça’89 SSK
H.Hajdari. B.Selimaj. F.Jakupi.I.Shuleta
 
E shtunë, 23.04.2016
Feronikeli – Istogu SSK
M.Bejtullahu. J.Musolli. F.Sekiraqa. T.Maloku
 
Drenica – Drita
G.Shala. D.Preniqi. G.Mehmeti. A.Tahiri
 
E diel, 24.04.2016
Hajvalia – Vushtrria SSK
L.Mustafa. S.Berisha. M.Qehaja. G.Nuza
 
Gjilani – Besa
M.Baliu. L.Muhadri.I.Kabashi. B.Kosumi
 
Liria – Prishtina
B.Gashi. F.Berisha. E.Baliqi. N.Rraci
 
Liga e Parë – Java e 24-t: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 23.04.2016
KEK-u – 2 Korriku
Sh.Murtezi. B.Bunjaku. F.Jashari
 
Fushë Kosova – Luftëtari
A.Shala. N.Bala. F.Kiqina
 
Ballkani – Rahoveci
V.Kastrati.A.Latifi. B.Rama
 
Ramiz Sadiku – Trepça
D.Çaka. E.Zeqiri. A.Ltifi
 
Kosova (P) – Flamurtari
S.Hajdari.O.Krasniqi. G.Hyseni
 
E diel, 24.04.2016
Vëllaznimi – Dukagjini
S.Isufi. R.Hyseni.H.Ademi
 
Vllaznia (P) – Ferizaj
K.Vula. B.Kepuska. E.Gashi
 
Vitia – Behari
E.Zasella. B.Ajeti. A.Jupolli