Feronikeli-Drenica(fb)24 nëntor, 2016 – Javën e 16-të në Vala Superligën e Kosovës do të hap ndeshja Feronikeli – Drenica, e cila zhvillohet të premten në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.
Vala Superliga; Java e 16-të (e parafundit)

E premte, 25.11.2016, në orën 13.00
Feronikeli – Drenica
G.Nuza, F.Berisha, B.Selimaj, L.Mustafa
E shtunë, 26.11.2106
Gjilani – Prishtina
S.Isufi, A.Ejupi, A.Latifi, M.Baliu
Hajvalia – Drita
H.Hajdari, I.Kabashi, E.Baliqi, F.Tahiri
E diel, 27.11.2016
Trepça ’89 – Ferizaj
K.Vula, B.Kepuska, M.Berisha, I.Shuleta
Liria – Llapi
B.Gashi, A.Peshteri, V.Kelemendi, B.Jahmurataj.
Besa – Trepça
M.Bejtullahu, J.Musolli, L.Muhadri, B.Batalli
Java e 17-të (e fundit e stinorit vjeshtor) zhvillohet në mesjavë
E mërkurë, 30.11.2016, në orën 13.00
Trepça – Besa
Drenica – Ferizaj
Prishtina – Feronikeli
Liria – Trepça ’89
E enjte, 01.12.2016, në orën 13.00
Drita – Besa
Llapi – Hajvalia