24 prill, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 28-të në Vala Superligë si dhe i ndeshjeve të javës së 24-t në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, ajo e cila do ta hapë këtë javë në elitë, derisa dy ndeshje do të luhen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.
VALA SUPERLIGA
LIGA E PARË