2 maj, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve për dy javët e ardhshme në Vala Superligë. Java a 29-të nis me ndeshjen ndërmjet Trepçës’89 dhe Gjilanit, e cila zhvillohet të premten, në orën 16:00 në stadiumin “Riza Lushta”. Dy ndeshje zhvillohen të shtunën dhe tri të tjera të dielën. Ndërkohë, java e 30-të nis me ndeshjen ndërmjet Besës dhe Trepçës’89 që do të luhet të martën e ardhshme në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë.
Vala Superliga
Java e 29-të
E premte, 5 maj
Trepça’89 – Gjilani
 
E shtunë, 6 maj
Drenica – Hajvalia
Feronikeli – Besa
 
E diel, 7 maj
Liria – Drita
Ferizaj – Trepça
Prishtina – Llapi
 
Java e 30-të
E martë, 9 maj
Besa – Trepça’89
 
E mërkurë, 10 maj
Prishtina – Liria
Llapi – Feronikeli
Gjilani – Drenica
Hajvalia – Ferizaj
Trepça – Drita

Liga e Parë
Java e 25-të

E shtunë, 6 maj
Ramiz Sadiku – Vitia
KEK-u – Rahoveci
Ballkani – Istogu
Flamurtari – Fushë Kosova
E diel, 7 maj
Vëllaznimi – 2 Korriku
Vushtrria – Dukagjini
Ulpiana – Deçani
Kosova (P) – Vllaznia
Java e 26-të
E mërkurë, 10 maj

Istogu – KEK-u
Vllaznia – Ballkani
Deçani – Flamurtari
2 Korriku – Kosova (P)
Dukagjini – Ramiz Sadiku
Vitia – Vëllaznimi
Fushë Kosova – Vushtrria
Rahoveci – Ulpiana
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00.