25 maj, 2018 – Federata e Futbollit e Kosovës njofton se për shkaqe organizative ndeshjet e barazhit për Ligën e Parë, të parapara të zhvillohen, në Gjakovë, janë zhvendosur për t’u luajtur në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, më 28 dhe më 29 maj në orën 16:00. Të hënën zhvillohet ndeshja ndërmjet Istogut dhe Rahovecit, derisa të martën Trepça do të luajë me fituesin e ndeshjes së sotme përcaktuese për vendin e dytë në Grupin B të Ligës së Dytë, Lepenci – Dardana,