2 qershor, 2019 – Kombëtarja U19 e Kosovës nesër do të zhvillojë ndeshje miqësore me Kombëtaren U19 të Shqipërisë. Kjo miqësore do të luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, në orën 16:00. Ndërkohë, miqësorja e dytë ndërmjet tyre do të zhvillohet më 5 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këto miqësore do t’i shërbejnë përzgjedhësit Ramiz Krasniqi për ta parë formën e ekipit dhe për t’u përgatitur sa më mirë për kualifikimet e Kampionatit Evropian. Kombëtarja U19 është grumbulluar në hotel “Venus”, derisa për këtë ndeshje përzgjedhësi Krasniqi ka ftuar 23 futbollistë.

Lista e futbollistëve të ftuar për miqësoret me Shqipërinë
Petrit Terziu
Auron Loxha
Arlind Shabani
Bujar Pllana
Albin Prapashtica
Kastriot Qorolli
Adonis Aliu
Adi Hyla
Blend Morina
Altin Bytyqi
Albin Berisha
Endrit Demolli
Gentrit Halili
Muhamet Hyseni
Albin Krasniqi
Kevin Halabaku
Veton Tusha
Artan Asani
Granit Berish
Leonard Uka
Valon Zumberi
Roni Juniku
Leonard Ukaj