11 gusht, 2023 – Nesër nis edicioni i ri i garave në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. FFK ka vendosur që delegimi i gjyqtarëve në këtë edicion të bëhet përmes shortit, i cili edhe transmetohet drejtpërdrejt në faqen zyrtare në Facebook. Dy ndeshjet e para të këtij edicioni do të jenë Prishtina – Feronikeli 74, që zhvillohet në Kampin Nacional në Hajvali dhe Dukagjini – Malisheva, që zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. Ndërkaq, dy ndeshje tjera do të zhvillohen të dielën, ku ballafaqohen Liria – Ballkani dhe Drita – Llapi, derisa ballafaqimi ndërmjet Fushës Kosovës dhe Gjilanit është shtyrë me kërkesën e klubit gjilanas pas gjendjes jo të mirë financiare dhe organizative.

Pas tërheqjes së shortit gjyqtarët e ndeshjeve janë si vijon: