2 tetor, 2019 – Duke pasur parasysh se Kombëtarja e femrave U19 duke marrë pjesë në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian që po zhvillohen në Turqi prej 2 deri më 9 tetor 2019, xhiroja e 5-të e rregullt për Ligën U16, e paraparë të zhvillohej këtë fundjavë do të shtyhet. Ndeshjet e kësaj xhiroje do të zhvillohen më 12 dhe 13 tetor.