13 gusht 2018 – Njoftojmë të gjithë gazetarët dhe përfaqësuesit e mediave që kanë aplikuar për akreditim  për ndeshjen e Superkupës, Drita-Prishtina, se FFK-ja i ka miratuar të gjitha kërkesat dhe akreditimet mund t’i tërheqin prej orës 17.00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.
 
Me nderime 
Federata e Futbollit e Kosovës