gjyqtaretparaloje1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të para gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Ndeshjen në Prizren ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës do ta drejtojë Kreshnik Vula, derisa ndeshjen në Pejë ndërmjet Besës dhe Trepçës’89 do ta gjykojë Genc Nuza.
Digitalb Kupa e Kosovës –  1/2 e finales
E mërkurë 20.05.2015  Ora 16.00
Prizren: Feronikeli – Drenica
K.Vula. B.Kepuska. E.Baliqi. M.Baliu
Pejë: Besa – Trepça ’89
G.Nuza. F.Berisha. F.Sekiraqa . H.Hajdari.