kupadigitalbMe ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Ulpianës, që do të zhvillohet të mërkurën, do të nisë rrethi i 1/8 së finales së DigitAlb Kupës së Kosovës, i cili do të zhvillohet në katër ditë. Krahas të mërkurës, nga një ndeshje do të luhet edhe të enjten e të premten, derisa ndeshjet e tjera janë paraparë për të shtunën.
 
Gjilan, e mërkurë, 27.11.2013 ora 12.30
Gjilani – Ulpiana, Bajram Gashi, D. Preniqi, E. Zeqiri, T.Maloku
Ferizaj, e enjte 28.11.2013 ora 12.30
Ferizaj – 2 Korriku, I. Kelmendi, A. Peshteri, D. Muriqi, G.Shala
Mitrovicë, e premte 29.11.2013 ora 12.30,          
Trepça – Feronikeli, G. Nuza, A. Latifi, M. Aliu, T. Maloku
Gjilan, e shtunë 30.11.2013 ora 12.30,                   
Drita – Vllaznia (P), Hajriz Hajdari, F. Kiçina, A. Halilaj, F. Tahiri
Pejë, e shtunë 30.11.2013 ora 12.30,                      
Besa – Fushë Kosova, B. Fejzullahu, J. Musolli, Artan Latifi, K. Vula
Kizhnicë, e shtunë 30.11.2013 ora 12.30,             
Hajvalia – Flamurtari, B. Kosumi, S. Haziri, K. Bajrami, E. Janovaliu
Skenderaj, e shtunë 30.11.2013 ora 12.30,             
Drenica – Istogu,  Mentor Baliu, B. Morina, R. Hyseni, S. Isufi
Vushtrri, e shtunë 30.11.2013 ora 12.30
Llamkos Kosova – Tefika Çanga, I. Shuleta, A. Ejupi, A. Shala, A. Tahiri