gjyqtaret1Është caktuar termini dhe gjyqtarët për ndeshjet e javës së 18-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 16-të në Ligën e Parë. Të shtunën në elitë do të luhen tri ndeshje, derisa dy tjera do të zhvillohen të dielën, për t’u përmbyllur kjo javë të hënën me sfidën Hajvalia-Drita.
 
Raiffeisen Superliga Java e 18-të: Ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë
(Skenderaj) Feronikeli – Vëllaznimi……………………SSK
Tefik Maloku, Bujar Selimaj, Meriton Berisha Bajram Gashi
 
Prishtina – Trepça
Gramos Shala, Besnik Morina Jakup Musolli Besfort Kosumi
 
Istogu – Drenica
Mervan Bejtullahu, Benon Kepuska ,Selami Haziri, Besnik Batalli
 
E diel
Trepça 89 – Kosova (V) …………………SSK
Burim Jahmurataj, Lumturie Muhadri, Fatmir Sekiraqa, Artan Tahiri
 
Besa – Ferizaj
Nazmi Rraci, Erdoan Baliqi, Bekim Rama, Selim Isufi
 
E hënë
Ndeshja zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë
Hajvalia – Drita…………………………….SSK
Ilir Shuleta, Driton Preniqi, Ramadan Hyseni, Hajriz Hajdari.
 
 
Liga e Parë – Java e 16-të
E shtunë, në orën 13:00
Rahoveci – Kosova (P)
Shpetim Murtezi Hasan Llallo, Fatlum Jashari
 
E diel, në orën 13.00
Gjilani – Ulpiana
Visar Kastrati, Orhan Krasniqi, Ernest Kume
 
Liria – Ramiz Sadiku
Arben Halilaj, Fatmir Kiqina, Nexhmedin Bala.
 
 
Dukagjini – KEK-u
Leotrim Mustafa, Jakup Gashi, Berat Berisha
 
Llapi – Flamurtari
Fatmir Tahiri, Gezim Mehmeti, Bujar Haradinaj
 
Fushë Kosova – Ballkani
Alban Shala, Deli Muriqi, Qamil Maxhuni
 
Lepenci – 2-Korriku
Liridon Hasani, Hivzi Osmani, Avni Jupolli
 
Deçani – Vllaznia (P) (ndeshja zhvillohet në Gjakovë)
Isak Ceroviku, Selman Reqica, Nuhi Hysenaj