raiffeisensuperliga1Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të premten, në Prizren, nis java e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të luhen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshje.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00
E premte  08.05.2015: ORA 15.00.
Prizren: Feronikeli – Ferizaj…………………………..SSK
N.Rraci. F.Jakupi .I.Kabashi .S.Isufi
 
E shtunë  09.05.2015: ORA 15.00
Besa – Kosova (V)…………………………..SSK
G.Nuza . A.Ejupi. L.Muhadri.  A.Tahiri
 
Drenica – Istogu
K.Vula. E.Baliqi. S.Haziri. M.Baliu.
 
Prishtina – Trepça
M.Bejtullahu. J.Musolli. F.Berisha .I.Kelmendi
 
E diel  10.05.2015  :ORA 15.00.
Vëllaznimi – Drita …………………………..SSK
F.Tahiri. B.Selimaj. G.Mehmeti. G.Shala
 
Hajvalia – Trepça 89
B.Kosumi. A.Latifi. K.Bajrami. I.Shuleta
 
 
Liga e Parë: Java e 25-te : 09.10.05.2015 ora 15.00
E shtunë 09.05.2015 :  ORA 15.00.
2 Korriku – Flamurtari   (L Fejza. M.Berisha. N.Hysenaj)
KEK-u – Ramiz Sadiku        ( A.Halilaj. H.Ademi. F.Kiqina)
Ulpiana – Vllaznia (P)   ( I.Ceroviku. A.Jupolli. B.Berisha)
 
E diel: 10.05.2015  ORA 15.00.
Liria – Llapi                  ( B.Gashi. D.Preniqi. O.Krasniqi).
Gjilani – Kosova (P)      (F.Dogani. H.Osmani. N.Bajrami)
Dukagjini – Fushë Kosova    (L.Mustafa. J.Gashi. D.Muriqi)
Ferizaj: Lepenci – Ballkani        (V.Kastrati. A.Sadiku. H.Rrahmani)
 
E hënë: 11.05.2015  Ora 15.00
Gjakovë: Deçani – Rahoveci      ( S.Hajdari. B.Haradinaj. G.Hyseni)