ffk-llogofinJanë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 32-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 29-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës. Derisa në elitë të gjitha ndeshjet zhvillohen të dielën, në Ligën e Parë të gjitha sfidat luhen të shtunën.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 32-të
E diel,  31.05.02015 ora 16.00
Besa – Feronikeli…………………………SSK
B.Gashi. J.Musolli. M.Qehaja. B.Batalli
 
Hajvalia – Vëllaznimi
B.Jahmurataj. L.Muhadri. B.Rama. I.Shuleta
 
Prishtina – Drenica
F.Tahiri. A.Ejupi. G.Mehmeti .S.Isufi
 
Trepça – Ferizaj
G.Shala. F.Jakupi. K.Bajrami. H.Hajdari
 
Kosova (V) – Drita
M.Baliu. S.Berisha. F.Abrashi. B.Kosumi
 
Trepça-89 – Istogu
T.Maloku. A.Latifi. V.Kelmendi. G.Nuza
 
 
Liga e Parë –  Java e 29-të:
E shtunë 30.05.2015 ora 16.00

Gjilani – Ramiz Sadiku   ( A.Halilaj. N.Bala. F.Kiqina)
Liria- Flamurtari      (L.Mustafa. D.Muriqi. B.Berisha)
Dukagjini – Vllaznia (P) (S.Hajdari. G.Hyseni. E.Bicaj)
Llapi – Kosova (P)   ( L.Fejza. N.Hysenaj. F.Jashari)
Fushë Kosova – Rahoveci  ( V.Kastrati. H.Llallo. N.Bajrami)
Lepenci – KEK-u        (A.Shala. A.Rexhepi. Q.Vata)
2 Korriku – Ulpiana   ( E.Zasella. H.Osmani. S.Reqica)
Deçani – Ballkani      (I.Ceroviku. E.Baliqi. R.Hyseni)