ligasmallJanë caktuar sot me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.
 
Raiffeisen Superliga, java e 10-të:
E premte, 11.10.2013 nga ora 15.00
Ferizaj: Drita-Llamkos Kosova, G.Nuza,J.Musolli,G.Mehmeti,I.Shuleta,
 
E shtunë, 12.10.2013 nga ora 15.00
Prishtina-Besa, B. Fejzullahu,F.Abrashi,B.Këpuska,S.Isufi,
 
E diel, 13.10.2013 nga ora 15.00:
Trepça ‘89-Ferizaj, I.Kelmendi,B.Selimaj,F.Sekiraça,B.Kosumi,
Hysi-Drenica, H.Hajdari,S.Berisha,M.Qehaja,A.Tahiri,
Skenderaj: Feronikeli-Fushë Kosova, K.Vula,A.Ejupi,M.Aliu,M.Baliu,
Hajvalia-Trepça, G.Shala,F.Jakupi,E.Zeqiri,T.Maloku.
 
Liga e Parë, java e 9-të:
E shtunë, 12.10.2013 nga ora 15.00
Suharekë: Liria-Vëllaznimi, E. Jonuzi, V. Kelmendi, A. Sadiku
Llapi-Dukagjini, Sh. Murtezi,A.Bucolli,A.Shala,
KEK-u-Kosova (P), E. Zasella,D.Muriqi,N.Bala,
Ulpiana-Rilindja, M. Bejtullahu,A.Potoku,Avni Jupolli,
R.Sadiku-Istogu, Liridon Hasani,S.Reçica,B.Berisha,
Pejë: Deçani-Lepenci, Bajram Gashi,O.Krasniqi,N.Hysenaj,
 
E diel, 13.10.2013 nga ora 15.00
Gjilani-Flamurtari, L.Fejza,D.Rrahmani,E.Kume,
2 Korriku-Ballkani, Leutrim Mustafa,B.Bunjaku, A.Rexhepi.